Miért minket válassz?
- Mert a lehető leghamarabb reagálunk a problémádra és megszabadítunk a fájdalmadtól
- Mert sokéves tapasztalat és rengeteg bölcsességfog-eltávolítás van a hátunk mögött
- Mert megértőek vagyunk a helyzeteddel, és tudjuk, hogy milyen fontos most számodra a támogató és professzionális hozzáállás
- Mert gyorsan és kíméletes fogjuk végezni az eltávolítást, így rájössz majd, hogy nem volt miért izgulnod
Időpontok akár azonnal szájsebészhez:
Hogyan zajlik a fog eltávolítása?
A helyi érzéstelenítés bőségesen elegendő: ez azt jelenti, hogy a szokásos fogászati érzéstelenítés mellett biztonsággal elvégezhető, a műtét során nem lesz éles fájdalom. Amennyiben a fog a szájüregen belül előtört, azaz a koronai része teljesen szabadon van, úgy a szokásos módon emeljük ki a fogat, ha azonban csonttal fedett pozícióban van, akkor felhajtjuk a nyálkahártyát, mint egy borítékot, a fogat felszabadítjuk a csont alól és kiemeljük. A felemelt nyálkahártyát visszafektetjük a csontra és varratokkal rögzítjük. Ezt az eljárást nevezzük feltárásnak.
Egy hét múlva visszarendelünk varratszedésre.
Mire kell figyelni a bölcsességfog műtét után?
Mivel a fog helyén egy vérrög fog kialakulni, amely gyakorlatilag egy véralvadék, fontos, hogy erre vigyázzunk és helyben tartsuk. Ez azért lényeges, mert a vérrög a feltétele a helyes sebgyógyulásnak, ha kiszárad a seb, akkor könnyen megtapadnak a baktériumok az adott csontszakaszon, emiatt a csonthártya és a sebüreg begyullad és nagy fájdalmat okoz. Ezért az alábbiakra kell figyelnünk:
- A sebet szívogatni, öblögetni, kiköpni a szájból a vért vagy a nyálat nem szabad. Öblögetni szájvízzel sem szabad.
- A seb tetejét tisztítani kell fogkefével és fogkrémmel, de a sebbe belenyúlni nem szabad.
- A fogakat továbbra is ápolni kell, fogmosáskor az átzubogtatás helyett óvatosan szabad kiengedni a vizet a szádból.
- Tejet, tejterméket, apró magvas ételt ne fogyassz. A tejet az élőkultúra miatt, a magvakat igedentest-reakció miatt érdemes kerülni.
- Nehezet emelni, hajolgatni, nem szabad, mert vérzést produkálhat. Éjjel magas párnán érdemes aludni ugyanezen oknál fogva.
- Dohányozni, tömény alkoholt fogyasztani egyáltalán nem szabad, mert a vérrög szét fog esni.
A fenti szabályokat 3 napig mindenképpen be kell tartanod.
Amit a bölcsességfogakról tudni érdemes, avagy „Segítség, nő a bölcsességfogam!”
- Ha azt érzed, hogy a fogaid torlódnak annak ellenére, hogy már volt fogszabályozó kezelésed, és a hátsó fogak környékéről gyakran feszítő érzést érzel.
- Ha kisugárzó fájdalmad van a torok, fül, szem, vagy a többi fog irányába, mely feltehetően a bölcsességfog környékéről ered.
- Ha a bölcsességfogad koronája körül folyton fájdalmas, duzzadt, vörös az íny
- Ha a teljesen egészséges hetes fog (második nagyörlő) hátsó része hirtelen kisugárzó erős fájdalmat jelez
- Ha kellemetlen a leheleted annak ellenére, hogy jól tisztítod a fogait, a bölcsességfog körüli íny időnként gennyes gyulladással reagál, mert a fog környéke nem tisztítható,
akkor biztos lehetsz benne, hogy a bölcsességfogaddal van a probléma!
Mi a megoldás a bölcsességfog okozta problémákra?
A hosszú távú megoldás az esetek döntő többségében a fog eltávolítása, de amennyiben szájsebész szakorvos végzi, kíméletes módon és gyorsan megtörténhet a beavatkozás.
Questions fréquemment posées
Egyáltalán miért pont a bölcsességfogaink problémásak?
Az egyedfejlődés során az ember arckoponyája megkisebbedett az agykoponyához képest, hiszen az emberi értelem fejlődésével az agykoponya egyre nagyobb szerephez jutott, míg a konyhatechnológia fejlődésével az arckoponyán tapadó erős rágóizmok már kisebb szerephez jutottak. A megkisebbedett arckoponyában így egyre kevésbé fértek el helyhiány miatt a fogak, ezért rendkívül gyakori, hogy a bölcsességfog rendellenes helyzetben tör elő, vagy megreked az előtörésben, és egyáltalán nem jelenik meg a szájüregben. A rossz hír az, hogy ezek a fogak a legtöbb esetben igen kellemetlen problémákat tudnak okozni.
További kérdésed van?
Tedd fel a szakorvosnak
Konzultációra időpontfoglalás:
Miért éppen bölcsességfog?
A maradófogak a tejfogat meghatározott sorrendben váltják, 5-6 éves kortól kb 18 éves korig zajlik le a fogváltás, ugyanis az utolsó előtörő fogunk a bölcsességfog. -ezért kifejező az elnevezése, mert klasszikusan a felnőtt korba lépéssel tör elő a zavartalan fogváltás esetén, minden középvonaltól számolt oldalon a nyolcadik fogként.
További kérdésed van?
Tedd fel a szakorvosnak!
Konzultációra időpontfoglalás: